Филипюк Андрій
учень Коломийської гімназії імені М. Грушевського
Серед обдарованих дітей, які навчаються в Коломийській гімназії імені М. Грушевського, особливо виділяється учень 2-Б (6) класу. Його здібності до математики та інформатики проявилися ще в початкових класах. Андрій вже з 1 класу брав участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», за програмою для 2-3-х класів, отримавши Диплом наймолодшого учасника і Сертифікат з відмінним результатом.
Щорічно є учасником Всеукраїнських конкурсів «Кенгуру», «Соняшник», «Колосок», «Бобер», «Гринвіч», «Патріот» та «Геліантус».

У 2013 р. здобув ІІ місце в ІІ етапі з предметної олімпіади з математики.

У 2014 р. був нагороджений Грамотою за зайняте ІІ місце в інтелектуальному конкурсі «Маленький чомусик»; Грамотою у номінації «Перші паростки», за зайняте І місце у міському етапі олімпіад серед учнів 3-7-х класів з математики та природознавства та ІІ місце з англійської мови.

З 2014 року і по даний час є слухачем курсів (3 курс) Міжнародної академії інформаційних технологій Школи програмування ІТ-Еліт. На даний час володіє теоретичними знаннями та має практичні навики роботи з мовами програмування та бібліотеками.

Двічі брав участь в Всеукраїнському турнірі з прикладного інтернет-програмування ім. Павла Федорука. У 2015 р. отримав Диплом наймолодшого учасника (вік дітей у конкурсі – 15 років, а Андрієві на той час було лише 10); у 2016 р. нагороджений Грамотою ІІІ ступеня в номінації «Веб-Юніор».

У 2016 році взяв участь у Всеукраїнському конкурс проектів з інформатики «Весела наука», здобувши перемогу у категорії «Додатки для мобільних пристроїв», за створення мобільного додатку «Конвертер». Варто зазначити, що тут він теж був наймолодшим учасником, бо конкурс передбачав участь дітей віком від 14 років, а Андрієві на той час було лише 11. Конкурс проводився в Одесі, до речі, мій син єдиний представляв Івано-Франківську область.

Протягом 2015-2016 н.р. брав участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах та конкурсах. Був нагороджений:

  • дипломом І ступеня за участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій;
  • дипломом І ступеня за участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з природознавства;
  • дипломом ІІ ступеня за участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики;
  • дипломом ІІ ступеня за участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови;
  • дипломом ІІ ступеня за участь Всеукраїнському конкурсі творчості учнівської та студентської молоді імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя» в номінації «Аудіовізуальний твір» , (місто Київ).
  • Нагороджений Грамотою міського голови за досягнуті успіхи у навчанні, гідне представлення міста Коломиї на Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах (2015-2016 рр.).

У 2016-2017 н.р. здобув три І місця з предметних олімпіад з математики, інформатики та інформаційних технологій. На олімпіадах з інформатики та інформаційних технологій знову змагався у віковій категорії для учнів 9-11 класів, хоча Андрій навчається на даний момент лише у 6 класі. Також взяв участь у Міжнародних он-лайн олімпіадах «Олімпіс» і «Наланда», де буде нагороджений Грамотами та цінними подарунками.

Андрія запрошено, на тренінг з «Програмування та інформаційних технологій» який відбувася на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Природничо-наукового ліцею № 145 міста Києва з 13 по 19 лютого 2017 року у місті Києві.

До проведення занять у Природничій школі учнівської молоді залучаються провідні фахівці по підготовці учнів до учнівських олімпіад з програмування та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які в шкільні роки були переможцями Всеукраїнських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій.

Формат проведення заходу дозволяє краще засвоїти складний матеріал завдяки вільній, невимушеній, особливій атмосфері між учнями та викладачами під час навчального процесу, а також завдяки поєднанню навчальних занять з відпочинком. Зокрема, з учнями працюватимуть:

  • Арзубов Микола Олексійович, Заслужений вчитель України, учитель інформатики Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія», тренер багатьох переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій, переможців Міжнародної олімпіади з інформатики
  • Знов’як Юрій Володимирович, переможець Міжнародних учнівських олімпіад з Інформатики 2003, 2004, 2005 років, тривалий час працював програмістом в компаніях "Facebook" та "Google", на даний час працює над створенням власного IT проекту Жуковський Сергій Станіславович, Відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, адміністратор ресурсу e-olymp, тренер багатьох переможців ІІІ етапу та близько 12 переможців IV етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики, член журі ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад з інформатики
  • Скляр Ірина Вільївна, Заслужений вчитель України, вчитель інформатики Природничо-наукового ліцею №145, тренер багатьох переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій, дев’ятьох переможців Міжнародної олімпіади з інформатики
  • Федорів Любомир Атанасійович, Заслужений вчитель України, заступник директора Київського природничо-наукового ліцею №145, тренер багатьох переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, двох переможців Міжнародної олімпіади з інформатики
  • Гогерчак Григорій Іванович, студент факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, тренер багатьох переможців ІІІ етапу та сімох переможців IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, автор задач ІОІТ-2016, заступник голови журі ІОІТ-2016
  • Воробйов Олександр Сергійович, студент Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, переможець IV етапу V Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій (2015/2016 рік), член журі ІОІТ-2016
Филипюк Н.В.
2017 р.

Дорош Сергій
випускник Коломийської гімназії імені М. Грушевського 2011 року
Ранок, 1 вересня. Останні приготування до Дня знань. Прозвучала мелодія мобільного телефону. І я почув голос з незвичним акцентом: "Добрий день, Валерій Дмитрович. Це Сергій Дорош. Я в Коломиї і хотів би зустрітися з вами, тому що незабаром буду від'їжджати". З Сергієм я не зустрічався більше п'яти років, але добре пам'ятаю. Цей учень сильно відрізнявся від інших. Спочатку він був зовсім непомітним для мене. Напевно його не помічав жоден вчитель, адже Сергій на уроках чемно себе поводив, особливої активності не проявляв, а на перервах ходив по коридору занурений у власні думки.
Вперше я звернув увагу на нього у 6-му гімназійному класі. Як завжди, на початку навчального року проходить шкільна олімпіада з інформатики. Це не зовсім олімпіада з інформатики, логічніше було б її назвати олімпіада з програмування, тому що завдання на ній полягають в тому, щоб написати програми розв'язання задач алгоритмічного характеру. Якщо завдання такої олімпіади 90-х років, коли тільки на перших уроках вивчалася операційна система DOS, а наступні всі заняття присвячувалися вивченню алгоритмізації і програмування, то в 2009 році, коли алгоритмізація і програмування вивчалися тільки 5 годин на двохрічний курс інформатики, такий характер олімпіади усім видавався нелогічним. Особливо незадоволені були молоді учителі, ті які прийшли до школи за часів нової програми. За цих умов Сергій виявив бажання взяти участь в олімпіаді. І здивував мене своїми програмами. Хоча не всі завдання були розв'язані правильно, але те як він писав програми вразило мене. По-перше його програми були написані мовою програмування C (Сі). По-друге він описував і реально використовував двовимірні масиви через вказівники. І все це він засвоїв самостійно. Учителі інформатики зрозуміють, чому мене це вразило, таке явище серед учнів - рідкість. Надалі Сергій не подолав бар'єр міської олімпіади, на той час були учні які програмували краще - учні паралельного класу Арсен Нмічук і Ростислав Головатюк. Тоді він знаходився на етапі вивчення мови і поки що недостатньо володів навичками алгоритмізації. Крім того, то була його перша олімпіада і він не мав досвіду такого роду змагань.
Надалі Сергій вирізнявся тим, що всі практичні роботи з інформатики виконував значно швидше ніж його однокласники і цим самим створював мені проблеми з оцінюванням їх робіт, тому що більшість учнів копіювали його роботи. На той час я вів гурток, як учні його назвали , "програмістики", і Сергій був у тому гуртку, але відвідував заняття дуже рідко, скоріше за все, це було пов'язано із тим, що в гуртку було багато учнів і я мало приділяв йому уваги. Як пізніше виявилося він в цей час сидів дома за Linux'ом та програмував вірус і антивірус на асемблері.

Але наступного року, коли Обласний центр наукової творчості учнівської молоді запросив учнів нашого гуртка на конкурс з інформаційних технологій, Сергій знову виявив бажання взяти в ньому участь. Слід відмітити, що цей конкурс більше враховував інтереси учнів в галузі інформаційних технологій, тому що в його програмі були не тільки складання алгоритмічних програм, а й використання офісних застосунків, та веб-дизайн. Досвід таких конкурсів позашкільних установ пізніше був впроваджений у Всеукраїнські шкільні олімпіади як олімпіада з інформаційних технологій. Сергій активно готувався до конкурсу в секції "Офісні застосунки", де потрібно було вирішувати завдання використовуючи текстовий процесор, табличний процесор, систему управління базами даних і створення презентації. В секції "Веб-дизайн" брав участь в конкурсі також учень гімназії, Григорій Бойчук. Він представляв свою роботу - флеш-сайт "Буковель". Той варіант цього сайту можна побачити за адресою http://bukovel.kolgym.if.ua/. Пізніше Григорій зі своєю роботою посів друге місце у Міжнародному конкурсі Infomatrix, який проходив за сприянням фірми Intel. Наші хлопці перемогли у цьому конкурсі, кожен у своїй секції зайняв перше місце. Варто також пригадати, що в секції програмування Арсен Німчук зайняв трет'є місце. То був тріумф Коломийської команди. Тому до складу команди яка мала представляти Івано-Франківську область на Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій серед позашкільних закладів увійшли: Дорош Сергій (офісні технології), Бойчук Григорій (веб-дизайн) і Сливка Тарас (програмування), а мене призначили керівником команди. Тарас - дуже цікавий і комунікабельний учень Івано-Франківського фізико-технічного ліцею. Вже по дорозі до Тернополя, де мав відбутися конкурс, між Сергієм і Тарасом зав'язалася розмова з приводу програмування мікропроцесорів. Їхня обізнаність і змістовність розмови мене вражали. Такого рівня можуть досягнути тільки діти, які справді цим живуть. В подальшому, протягом усіх днів змагання відчувалася атмосфера взаємної допомоги і переживання всіх членів команди. І як наслідок наша команда посіла третє місце серед усіх областей України. Це було вперше за всі роки проведення таких конкурсів.
Після закінчення навчання у гімназії Сергій планував продовжити своє навчання у Польші, звісно за фахом з інформаційних технологій. Слід зауважити, як він готувався до цього. Ще навчаючись у школі він влаштувався на роботу у всім відому в Коломиї фірму Оксі, де займався ремонтом комп'ютерної техніки, навчався у недільній польській школі, а влітку разом з польськими волонтерами впорядковував польський цвинтар, що є в Коломиї. Таким чином він пізнавав фахову майстерність IT спеціаліста та вдосконалював свою польську мову. Сергій поступив на навчання до Польщі у Вроцлавському технологічному університеті. З того часу я з ним не зустрічався. Тільки дізнавався про деякі його справи від батька Сергія пана Валерія, з яким часто зустрічався по дорозі на роботу. Наші шляхи перетиналися біля гімназії, він проводжав свого меншого сина Владислава до ліцею, а згодом у гімназію. Таким чином я дізнався, що Сергій майже не приїжджає додому, тому що має дуже багато навчальної роботи і бере участь у багатьох фахових проектах університету, як протягом навчального року так і під час канікул.
І ось телефонна розмова… Багато випускників приходять до гімназії на 1 вересня, або під час канікул. Мені приємно, коли вони заходять в кабінет інформатики, де ми разом пригадуємо їх навчання і вони розповідають про своє теперішнє життя, та цікавляться гімназійними новинами. Здебільшого це стається протягом перших років після випуску. А далі все рідше. Тому дзвінок Сергія мене особливо не здивував. Але коли ми зустрілися, то я знову був вражений.
Сергій прийшов не просто розповісти про свої справи, та поцікавитись гімназійним життям, хоча про це розмова також відбулася. Він прийшов з пропозицією організувати роботу гуртка з використанням комп'ютера Raspberry Pi (Raspberry Pi - це одноплатний комп'ютер, розроблений британським фондом Raspberry Pi Foundation. Його головне призначення - стимулювати навчання базовим комп'ютерним наукам у школах) і передав такий комп'ютер в подарунок. Протягом декількох годин нашої розмови Сергій продемонстрував роботу пристрою, а я пообіцяв налагодити роботу такого гуртка.
Свою пропозицію Сергій мотивував висловом професора з університету, де він навчався: "Найкраще навчання таке, результат якого проявляється миттєво під час навчання". На його думку Raspberry Pi має сприяти такому навчанню. А також познайомити учнів з іншим типом обчислювальної техніки ніж персональний компьютер - вбудованими системами, яких сьогодні більшість - телефони, планшети, роутери, базові станції стільникового звязку. Крім комп'ютера Сергій передав багато радіо компонентів і плату для макетування різноманітних схем, керування якими має відбуватися програмно комп'ютером. Схеми і програми учні складатимуть в процесі навчання.
Цього року Сергій закінчив навчання, але продовжує наукову роботу в університеті. Разом з тим працює у відомій телекомунікаційній фірмі Nokia Networks, де займається створенням вбудованих операційних систем для базових станцій стільникового звязку.
Щиро вдячний Сергію за зустріч, пропозицію і подарунок.
Ти зробив свій вибір у житті і допомагаєш у цьому іншим.
Нехай щастить тобі!
Учитель інформатики
Коломийської гімназії
ім. М. Грушевського
Кольцюк В.Д
2016 р.

САВЧУК СОЛОМІЯ ОЛЕГІВНА
учениця 4(9) класу Коломийської гімназії імені М.Грушевського.
Теплого осіннього дня 1994 року у мальовничому селищі Заболотів, що на Прикарпатті, в сім'ї Олега Ігоровича та Наталії Григорівни Савчук народилася дочка Соломія.
Змалку батьки привчали дочку бути спостережливою, любити рідний край. Дівчинка росла допитливою, цікавою до всього нового, незвіданого, відзначалася неймовірною старанністю у навчанні і праці.
Захоплення історією почалося з того, що якось на день народження дівчинці подарували "Велику Енциклопедію Історії". Розгорнувши перші сторінки цієї дивовижної книги, Соломія поринула у світ історії, не думаючи, що через кілька років знову перечитуватиме її, готуючись до Всеукраїнської олімпіади з історії…
Після закінчення початкової школи в Заболотівській ЗОШ, Соломія стала ученицею Коломийської гімназії імені Михайла Грушевського.
Неймовірна працьовитість і талант вивели гімназистку в когорту найкращих учнів цього славетного навчального закладу.
Улюблене заняття Соломії - читання історичних творів. Події минувшини ніколи не переставали захоплювати й дивувати ученицю. А коли вчитель запропонував спробувати свої сили на олімпіаді з історії, була безмежно щаслива. І ось перемога у Всеукраїнській олімпіаді.
Попереду ще скільки цікавого, нового, прекрасного. Тож хай радість від перемог надихає тебе, Соломійко, на нові злети і досягнення!
Вчитель історії
Володимир Михайлович Ткачук