Система дистанційного навчання розв'язування задач з фізики

Пропонуємо Вам перевірити свої знання з фізики та уміння їх використовувати для розв'язування задач.

Запропоновані задачі різного рівня складності.
Для того щоб перейти до вищого рівня потрібно правильно розв'язати задачі нижчого рівня.
Під час тестування Ви зможете отримати підказки, що правда кожна підказка знижує підсумкову оцінку.
Тестування можна припинити в будь-який час.
Продовжити його можна з того рівня на якому відбулося переривання.
Для цього потрібно кожного разу входити до системи під своїм логіном.
Вхід

Для доступу до системи потрібно зареєструватися.
Під час реєстрації вкажіть реальні дані.
Користувачі, що вказують некоректні дані, видаляються з системи.

Реєстрація

Опис системи колегіального дистанційного навчання

Опис

Призначення і актуальність системи

Під час розв’язування задач виявляються не тільки знання учнів, а й рівень загального розвитку, логічного мислення, уміння проводити аналіз, приймати рішення, навичок використання знань та вмінь. Разом з тим розв’язування задач не тільки виявляє, а й розвиває вказані якості.

Уміння розв’язувати задачі – це критерій оцінювання знань з багатьох предметів. Знання з таких предметів, як фізика, математика, хімія, неповноцінні, якщо відсутнє вміння їх практичного використання. Найпростіше використання знань – це застосування їх до розв’язування задач. Тому саме уміння розв’язувати задачі найчастіше використовується для визначення рівня знань.

Чим більше учні розв’язують задачі, тим вони краще це роблять. Та кількість задач, що розв’язується на уроках є не достатньою. Тому учні, зацікавлені у вивченні предмету, повинні приділяти увагу самостійній роботі. Але часто учень не знає, з чого почати розв’язання чи не розуміє умови задачі. У цьому випадку йому потрібен помічник. Якщо він не в школі і вдома немає компетентної людини, то учень залишає задачу нерозв’язаною і більше не повертається до неї.

У ролі такого помічника має виступити "Онлайновий помічник для розв’язування задач", система, розроблена вчителем фізики Коломийської гімназії ім.М.Грушевського Валерієм Кольцюком, яка є доступною в мережі Інтернет.

Розроблена система є унікальною також тим, що надає кожному учителю, який зареєструвався, додавати свої задачі, які він може використовувати на уроках чи для самостійної роботи учнів.

Інструкція з використання cистеми

 Для входу в Систему потрібно пройти реєстрацію з метою індивідуального використання її ресурсів. У залежності від віку, рівня підготовки чи мети входу користувач реєструється як учень певного класу або як вчитель.

 


Режим роботи учня

Учневі пропонуються задачі за матеріалом програми класу, який він вказав при реєстрації. Тему учень обирає самостійно.

Є чотири рівні складності задач. Робота починається з найпростіших завдань. У залежності від кількості розглянутих завдань та успішного їх розв’язання поступово додаються задачі вищих рівнів складності.

У процесі роботи учень може отримати підказки, які також з’являються при неправильній відповіді.

Якщо задачу не вдалося розв’язати правильно, подається підказка з повним розв’язком.

Після розв’язування кожної задачі визначається рейтинг успішності, який висвітлюється і учень може порівняти його з рейтингами інших учасників.

Якщо рейтинг знижується, то складність задач також зменшується. Таким чином відбувається автоматична регуляція розвитку умінь.


Режим роботи вчителя

Якщо користувач зареєструвався як вчитель, то при вході в Систему йому стає доступне середовище створення та редагування завдань для учнів.

Вчитель може переглядати умови всіх задач, а також додати задачу, змінити будь-яку її складову або видалити. Для цього він повинен обрати клас, тему і рівень завдання. Клас обирається з переліку існуючих класів. Тема обирається із списку, який визначається програмою вивчення предмету в обраному класі. Рівень завдання визначається вчителем на його власний розсуд.

Редагування чи видалення дозволяється тільки тих задач, які створив даний вчитель. Для цього використовуються кнопки видалення  і редагування . Задачі створені іншими вчителями таких кнопок не містять.

 Створення нової задачі здійснюється кнопкою . При цьому у списку задач з’являється новий запис з текстом «Умова задачі». Для подальшої роботи потрібно обрати кнопку редагування цієї задачі.

Під час редагування вводиться умова, правильна відповідь, позначення шуканої величини, її одиниці вимірювання та чотири підказки.

Підказок можна  не надавати, але для повноцінного функціонування  програмного засобу вони потрібні. Крім того, бажано останньою підказкою подавати хід розв’язку задачі, щоб учень мав змогу розглянути його, якщо йому не вдасться самостійно її розв’язати.

При написанні умови задачі та підказок для введення та форматування даних використовується панель інструментів, яка з’являться над областю редагування. За допомогою панелі інструментів вводяться символи, які властиві даному предмету, але відсутні на клавіатурі, теги форматування та інші.

 

За допомогою інструменту <img> можна додати до тексту графічну інформацію, яку завчасно потрібно підготувати і зберегти у файлі формату *.jpg, *.gif  або  *.png.

Кнопка  викликає додаткове меню

Це меню дозволяє обрати потрібний файл. Після підтвердження вибору, обраний файл записується на сервер із своїм внутрішнім іменем і надалі використовується для відображення графічного об’єкту в потрібному місці.

Область введення даних поділена на дві частини: зліва HTML-код інформації, справа – її вигляд такий, яким він буде на сторінці учня.

Такий спосіб введення даних дозволяє форматувати дані безпосереднім введенням тегів мови розмітки HTML із використанням таблиці стилів CSS, що сприяє більш гнучкому представленню завдань та підказок, а відповідно кращому розумінню їх учнями.

 Після введення всіх необхідних компонентів завдання, задача зберігається і стає доступною для перегляду умови всім учителям, а в режимі роботи учня стає доступною для розв’язання учнями, які зареєстровані у відповідному класі і за рейтингом можуть розв’язувати задачі даного рівня.

В розділі «Інформація» вчитель може детально переглянути хід виконання завдань кожним учнем.

Запрошую до участі в цьому проекті усіх учителів фізики. Для реєстрації надсилайте замовлення на адресу valkolgym@gmail.com у довільній формі із зазначенням прізвища, імені, по батькові, і школи, в якій Ви працюєте. Протягом найближчого часу Ви отримаєте логін і пароль учителя і зможете створювати свої завдання.

Учителі інших предметів, які вважають доцільним використання такої форми навчання свого предмету, надсилайте свої пропозиції. Вони будуть розглянуті і реалізовані аналогічно до предмету «фізика».

 

© 2010-2020 Valerii Koltsiuk